November 6, 2017

Küberpähkli 2017 tulemused

Küberpähkli testimine on selleks korraks läbi!

Uuring viidi läbi 9.10-5.11.2017 veebikeskkonnas www.küberpähkel.ee kasutades vahendit nimega Limesurvey. Kutse uuringus osalemiseks saadeti kõikidele 4.-9. klassi õpetavatele koolidele kahel korral (1. ja 3. nädalal). Samuti jagati uuringu kutset erinevate sotsiaalmeedia kanalite kaudu nagu „Eesti Informaatikaõpetajad” ja „Nutitund igasse kooli!” jt.

Uuringus oli 46 küsimust: 16 taustaküsimust ning 30 uuringu-testi küsimust. Uuritavad teemad olid: privaatsus ja turvalisus, tehniline taiplikkus, küberkelmused ning tehnika ülekasutus.

Küberpähkli 2017 uuringus ja loosimises osalesid kokku 10 581 õpilast.

Osalejaid oli: 4. klassist – 1443; 5. Klassist 2385; 6. Klassist 1849; 7. Klassist 2283; 8. Klassist 1715 ja 9. Klassist 906. Kokku osales 200 kooli.

Uuringu sisuline aruanne ja soovitused koolidele ja kodule:

https://docs.google.com/document/d/18aBcXcDVC2uGMLsUFiky1wG0Vtr84JTTkI0PvCf3sVI/edit?usp=sharing

 

Auhinnad

Osalejate vahel loositi välja 79 auhinda. Osad auhinnad on õpilastele endile, et nad saaksid oma hariduslikke oskuseid arendada nii küberkaitse kui ka robootika vallas; teised on aga harivad ja sellest saavad osa ka klassikaaslased kui ka õpetajad! Soovime kõikidele osalejatele ja võitjatele palju õnne! Kõik saime targemaks ja see on kõige olulisem!

Uuringu sisulised mõtted ja tulemused avalikustame www.küberpähkel.ee ja sotsiaalmeedia kanalitel detsembri keskel.

Järgmine suurem uuring toimub veebruaris 2018 ja sinna ootame osalema kõiki huvilisi alates vanuses 12 aastat ehk osaleda saavad ka vanemad, õpetajad ja kõik teised täiskasvanud. Uue uuringu keskseks teemaks on kriitiline mõtlemine, ohuolukorras info leidmine ja kasutamine.

Küberpähkli loosiauhinnad jagunesid järgmiselt:

Eesti Interneti Sihtasutus https://internet.ee/ Auhinnad saadetakse postiga kooli.

  • Samsung 10.1″ Galaxy Tab A, LTE (2016) Valgu Põhikool Svenerik Maripuu
  • Ozobot Harkujärve põhikool Liisa Kaert
  • Nutikell-iseliikuja progretav Keila Kool Elis Jaanverk
  • MakeyMakey starter Haljala Kool Sten Marten Villenthal
  • MakeyMakey starter Tartu Erakool Tuuli Veskimäe
  • MakeyMakey starter Valga Põhikool Sven Saarmann
  • 4-OK VR-prillid Rakke Kool Sandra Veelmaa
  • Kit Sound Glow bluetooth kõlarid Turba Kool Emma Ülevaino
  • Trust GXT 164 Sikanda MMO arvutihiir Suure-Jaani Kool Henri Grünberg
  • Ozobot Põltsamaa Ühisgümnaasium Hugo Uusküla
  • Mikrobit starter komplekt Jüri Gümnaasium Anni Põldma
  • MakeyMakey starter Tallinna Südalinna Kool Loore-Liis Virolane
  • Droon Kuusalu Keskkool Kaur Tamre
  • 4-OK VR-prillid Krootuse Põhikool Viktoria Ivanova
  • Kit Sound Glow bluetooth kõlarid Roosna-Alliku Põhikool Miia Soosalu
  • Trust GXT 164 Sikanda MMO arvutihiir Aravete Keskkool Roger Kalaus
  • Mikrobit starter komplekt Kohtla-Järve Tammiku Põhikool Anna Panenko
  • MakeyMakey starter Nõmme Erakool Rocco East
  • Go Pro kaamera Paldiski Põhikool Ragnar Feldmann
  • 4-OK VR-prillid Lauka Põhikool Triin Lang
  • Kit Sound Glow bluetooth kõlarid Vändra Gümnaasium Veiko Murula
  • Trust GXT 164 Sikanda MMO arvutihiir Abja Gümnaasium Maria Joanna Lääts
  • Mikrobit starter komplekt Otepää Gümnaasium Mairo Majak
  • Droon Maardu Gümnaasium Roman Komaldinov
  • Droon Saverna Põhikool Ingery Oja
  • 4-OK VR-prillid Kurtna kool Kert Tammik
  • Kit Sound Glow bluetooth kõlarid Kabala Lasteaed-Põhikool Marliis Siniallik
  • Trust GXT 164 Sikanda MMO arvutihiir Mooste Mõisakool Aalike Apalev
  • M-bot korravalvur Martna Põhikool Ardi Vihman
  • Mikrobit starter komplekt Sillamäe Eesti põhikool Jekaterina Minkevits
  • 4-OK VR-prillid Raasiku Põhikool Maria Siimo
  • Kit Sound Glow bluetooth kõlarid Luunja Keskkool Astrid Uus
  • Makeblok ja tasuta veebikoolitus Surju Põhikool Sergo Lanno
  • Trust GXT 164 Sikanda MMO arvutihiir Jõõpre Kool Marili Raid
  • Mikrobit starter komplekt Leisi Keskkool Hans Teesalu

HITSA –  Progetiigri koolitus õpilastele ja õpetajatele http://progetiiger.ee/ Info saadetakse kooli e-maili teel ja õpilane koos klassijuhatajaga lepivad kokku koolituse toimumise aja ning sisu.

  • Saaremaa Ühisgümnaasium Karmen Ehanurm
  • Paikuse Põhikool Ken Talpas-Taltsepp
  • Paide Ühisgümnaasium Kristi Ojames

Politsei ja piirivalveamet – koolitus veebikonstaabel Maarja Punaku-ga ja meened www.politsei.ee/veebikonstaabel/ Info saadetakse kooli e-maili teel ja õpilane koos klassijuhatajaga lepivad kokku koolituse toimumise aja ning sisu.

  • Kadrina Keskkool Alex Jänts
  • Kilingi-Nõmme Gümnaasium Raimond Kozlov

Targalt Internetis programm/Lastekaitse Liit – koolitus õpilastele ja õpetajatele digitaalse ohutuse teemadel www.targaltinternetis.ee/ Info saadetakse kooli e-maili teel ja õpilane koos klassijuhatajaga lepivad kokku koolituse toimumise aja ning sisu.

  • Keeni Põhikool Hugo Väärmaa
  • Rakvere Põhikool Mihkel Männik
  • Võru Kesklinna Kool Mia Külaviir

BCS Koolitus – koolituskohtumine õpilastele ja õpetajatele küberturbe teemadel www.bcskoolitus.ee/ Info saadetakse kooli e-maili teel ja õpilane koos klassijuhatajaga lepivad kokku koolituse toimumise aja ning sisu.

  • Haapsalu Põhikool Reno-Siim Laansalu
  • Rapla ÜhisgümnaasiumAnna Maria Tamberg
  • Miina Härma Gümnaasium Kea Rael Kukk
  • Tabasalu Ühisgümnaasium Grete Kariste
  • Simuna Kool Kaarel Gustav Põldmaa

Insplay – nutitehnika koolitus õpilastele ja õpetajatele www.insplay.eu/ Info saadetakse kooli e-maili teel ja õpilane koos klassijuhatajaga lepivad kokku koolituse toimumise aja ning sisu.

  • Järveküla kool Ellis May Johnson
  • Lüganuse Keskkool Marleen Jalasto
  • Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium Arto Reinik

Telia Eesti  – õpimäng Suurim Julgus www.suurimjulgus.ee  Kaardimäng saadetakse postiga kooli.

  • Tartu Kesklinna Kool Sandra Allas
  • Kuresaare Gümnaasium Aleksander Veemees
  • Tallinna Muusikakeskkool Alise Tepp
  • Tallinna Ühisgümnaasium  Maria Elisabeth
  • Kuressaare Vanalinna Kool Lauri Sepp
  • Tallinna 21. kool Rasmus Mücker
  • Tallinna Humanitaargümnaasium  Gloria Marova
  • Vastse-Kuuste Kool Kristel Harju
  • Kehtna põhikool  Marlen Roomann
  • Pärnu Rääma põhikool Erik Soopere

Tallinna Ülikooli Digiturbe Labor – kaardimäng Digital Safety Game http://dsg.onu.ee/ Kaardimäng saadetakse postiga kooli.

  • Nõo Põhikool Johanna-Maria Tamm
  • Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium Juri Rahhimov
  • Väätsa Põhikool Siim-Johan Hecht
  • Kambja Põhikool Hardi Kadak
  • Saku Gümnaasium Oskar Johannes Matt
  • Tallinna Tõnismäe Reaalkool Eliisa Vihljajeva
  • Kirivere Kool Gustav Seemann
  • Väike-Maarja Gümnaasium Melissa Beilmann
  • Pärnu Ülejõe Põhikool Paula Kübar
  • Iisaku Gümnaasium Raikko Prants
  • Sakala Eragümnaasium Maria Sviridova
  • Kalmetu Põhikool Alex Vassekin

Tallinna Haridusamet – eriauhind Tallinna koolide õpilastele – igas lennus loositakse välja üks eriauhind www.haridus.ee Auhinnad toimetab kooli Tallinna Haridusamet.

  • Tallinna Kivimäe Põhikool klass Oliver Ader (Ozobot)
  • Merivälja Kool Katarina Kalvik  (Ozobot)
  • Tallinna Mustamäe Gümnaasium Liisbeth Kaljumäe (Makey-Makey)
  • Lasnamäe Vene Gümnaasium Daniil Pokatilov (Makey-Makey)
  • Kadrioru Saksa Gümnaasium Emma Kornav (Microbit)
  • Tallinna Kunstigümnaasium Kristjan Reiners (Microbit)

Veelkord palju õnne ja kohtumiseni 4.-9. Klassiga aasta pärast uues põnevas pähklite puremises!